Mesleki Yeterlilik Sınavları Çanakkale’de düzenlendi

17.05.2017
3,449

TOBB MEYBEM Mesleki Yeterlilik ve Belgelendirme Merkezleri tarafından, Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası işbirliğinde 13-15 Mayıs tarihlerinde; Ahşap Kalıpçı, Betonarme Demircisi, Sıvacı, Isı Yalıtımcısı ve Betoncu mesleklerine yönelik Mesleki Yeterlilik Sınavları düzenlendi. ​

Sınavlarda adaylar; yazılı, mülakat ve uygulama aşamalarına tabi tutularak, mesleki bilgi ve yetenekleri doğrultusunda performanslarını sergiledi.

Çanakkale TSO bünyesinde TOBB MEYBEM ve Oda işbirliğinde kurulan sabit sınav merkezi ile inşaat mesleklerindeki gruplara yönelik olarak mesleki yeterlilik sınavları düzenleniyor. -

Çanakkale’de 600 aday belgelendirme hizmetinden faydalandı

TOBB MEYBEM, Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası işbirliğinde, Mayıs 2016-2017 döneminde 11 farklı meslek dalında 600’ün üzerinde adayın katılımıyla mesleki yeterlilik sınavları düzenledi. Başvuru yapan firmaların, iş ve zaman kayıplarını engellemek için sınav alanı uygunluk kriterlerini ve sınav açılması için gerekli asgari sayıyı tamamlayan firmaların faaliyet gösterdiği şantiye, fabrika vb. bünyesinde de mesleki yeterlilik sınavları düzenlenebiliyor.

Sınav ücretleri, İşsizlik Sigortası Fonu’ndan karşılanıyor

Mesleki yeterlilik sınavlarından başarılı olarak “Mesleki Yeterlilik Belgesi” almaya hak kazanan adayların sınav ücretleri, İşsizlik Sigortası Fonu’ndan geri ödeniyor. TOBB MEYBEM, inşaat, makine, metal ve asansör ana gruplarında 19 meslekte, mesleki yeterlilik ve belgelendirme hizmeti veriyor.