Burdur`da Mesleki Yeterlilik Sınavları Başladı

09.05.2017
3,758

Burdur Ticaret ve Sanayi Odası ve TOBB MEYBEM Mesleki Yeterlilik ve Belgelendirme Merkezleri iş birliğinde 211 ustaya mesleki yeterlilik sınavları düzenlendi.

Metal ve İnşaat sektörlerinde toplam 8 branşta düzenlenen sınavların teorik ve mülakat aşamaları, Burdur Ticaret ve Sanayi Odası’nda, uygulama sınavları ise Burdur Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde gerçekleştirildi.

MEYBEM tarafından gerçekleştirilen sınavları başarıyla tamamlayan adaylara, mesleki yeterlilik belgeleri verilecek. Kalifiye eleman sorununu büyük ölçüde çözecek bu uygulamaya tam destek verdiklerini belirten Burdur Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Yusuf Keyik, "MEYBEM ile ortaklaşa gerçekleştirdiğimiz sınavlara katılım oldukça memnun edici. Hedefimiz, bu belgeyi uygulamanın kapsadığı tüm çalışanlara kazandırmak. Ustalar, bu sınav ile bilgisini, tecrübesini tescil ettirerek farkını da ortaya koyacak. Bu belgeye sahip olan kişiler, işe alımlarda rakiplerinin bir adım önüne geçiyor" dedi.

TOBB iştiraki MEYBEM Mesleki Yeterlilik ve Belgelendirme Merkezleri, oda ve borsalar işbirliğinde 81 il, 160 ilçede inşaat, metal, makine, asansör ana sektörlerinde sınav ve belgelendirme hizmeti vermektedir.