Çanakkale`de Mesleki Yeterlilik sınavları gerçekleştirildi

06.06.2016
3,426

TOBB tarafından kurulan MEYBEM A.Ş. yetkilileri tarafından gerçekleştirilen Mesleki Yeterlilik sınavlarına Ahşap Kalıpçı ve Duvarcı ustaları katıldı. Adaylar ilk olarak sabah 08:30’da yaklaşık 90dk. süren yazılı sınava girdiler. Yazılı sınavın ardından adaylar ikinci aşama olan 15’er dakikalık mesleki deneyimlerinin sözlü olarak tespit edilmesine yönelik mülakatlara tabi tutuldu.

Mesleki Yeterlilik Sınavının öğleden sonraki üçüncü ve son aşamasında ise adaylar uygulamalı sınav için belirlenen alanda 2 gruba ayrılarak kendilerine verilen projeleri yaklaşık 4 saat süren çalışma sonunda tamamlayarak yerine getirmeye çalıştılar.

MEYBEM A.Ş. sınav yetkilileri tarafından yapılan açıklamada; sınava giren adayların, Mesleki Yeterlilik Belgesi almaları için tabi tutuldukları yazılı, sözlü ve uygulamalı sınavların üçünde de başarılı olmaları gerektiği, bu üç aşamadan herhangi birinde başarısız olan adayların bir sonraki sınav döneminde  sadece başarısız oldukları bölüm için tekrar sınava tabi tutulacağı ifade edildi.

Konuyla ilgili açıklama yapan Genel Sekreter Sema Sandal, tehlikeli ve çok tehlikeli 48 meslek dalıyla ilgili olarak gelen talepler doğrultusunda sınav organizasyonlarının ÇTSO bünyesinde düzenlenmeye devam edeceğini belirtti.