TOBB MEYBEM, "Yükseköğretimden Endüstriye: Nitelikli İnsan Gücü Çalıştayı"na Katılarak İş Dünyasının Beklentilerini Aktardı

01.03.2018
2,925

TOBB MEYBEM, 1 Mart 2018 tarihinde Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı tarafından Konferans Salonu’nda düzenlenen “Yükseköğretimden endüstriye: nitelikli insan gücü çalıştayı”na katılım sağladı.  

YÖK Başkanı Prof. Dr. M. A.Yekta SARAÇ’ın açılış konuşması ile başlayan Konferansa, 81 ilde bulunan Meslek Yüksek Okulları'nın yöneticileri, ders veren akademisyenler, öğrenciler ve sektör temsilcileri katıldı.

Çalıştayın “Mesleki Eğitim ve Sektör İlişkileri: Fırsatlar ve Engeller” başlıklı oturumunda, MYK Sınav ve Belgelendirme Dairesi Başkanı Mehmet ORDUKAYA, TOBB MEYBEM Mesleki Yeterlilik ve Belgelendirme Merkezleri A.Ş. Genel Müdürü A. Saygın BABAN, Karabük Üniversitesi YÖK MYO Çalışma Grubu Üyesi Prof. Dr. Bilge DEMİR, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı OSB Uygulama Dairesi Başkanı Soner ERKEK ve Yrd. Doç. Dr. Aslı GÜNAY birer sunum gerçekleştirdi.

"TOBB'un mesleki eğitim çalışmaları ve sektörün mesleki eğitim sistemine dair beklentileri" başlıklı bir sunum yapan Baban, iş dünyasının mesleki eğitim sistemine dair görüş, talep ve beklentilerini aktardı.