Gayrimenkul Danışmanları, Emlak Bürosu Sahipleri ve Servis Şoförleri Aksaray`da Toplandı

26.02.2019
661

Ticaret Bakanlığı, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği MEYBEM Mesleki Yeterlilik ve Belgelendirme Merkezleri ve Aksaray Ticaret ve Sanayi Odasının işbirliğiyle "Gayrimenkul" ve "Servis Araçları"na yönelik mesleki yeterlilik bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

Aksaray TSO ev sahipliğinde düzenlenen toplantıya, Ticaret Bakanlığı İç Ticaret Genel Müdürlüğü, TOBB MEYBEM A.Ş temsilcilerinin yanı sıra ATSO Yönetim Kurulu Üyeleri ve STK Temsilcileri ile Kamu Müdürleri katılım gösterdi.

Mesleki Yeterlilik Belgesi Sınavlarının Aksaray Ticaret ve Sanayi Odası hizmet binasında yapılacağını ve başvuruların başladığını belirten ATSO Başkanı Cüneyt Göktaş, açılış konuşmasında şunları kaydetti: “Aksaray Ticaret ve Sanayi Odası olarak geçtiğimiz aylar içeresinde belge zorunluluğu getirilen ikinci el oto alım satım işi yapan galerici, üye ve vatandaşlarımıza yönelik olarak TOBB MEYBEM tarafından düzenlenen teorik ve uygulamalı sınavları tamamlayarak 465 kişiye belgesini teslim ettik. Mesleki yeterlilik sınavları normalde Ankara, Konya, Kayseri, İstanbul, Eskişehir gibi büyükşehirlerde yapılan ve küçük şehirlerimizdeki insanların merkez illere giderek girdiği sınavlardır. ATSO yönetimi olarak Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğimize bağlı mesleki yeterlilik belgesi kuruluşu olan MEYBEM A.Ş ile yaptığımız ve uzun mesailer harcadığımız süre zarfında bu sınavların ilimizde yapılmasını sağladık. Bu sınavlar Aksaray’da yapılmasa ve sizler merkez illere gitme zorunda kalsa idiniz hem maddi hem de manevi birçok kaybınız meydana gelecekti. Zaman kaybının ortadan kalkması açısından Emlak ve Servis Şoförleri Mesleki Yeterlilik Sınavlarında Aksaray’da yapılmasını sağladık. Başvurular ve gerekli evraklar Odamızın web sitesinde yayınlanmıştır. Üyelerimiz ve Vatandaşlarımız oradan bilgi alabilir ve şartları sağlamaları halinde gerekli evrakları tamamlayarak başvurularını yapabilirler”.

Toplantının devamında Sorumlu Emlak Danışmanı Seviye 5, Emlak Danışmanı Seviye 4 ve Servis Aracı Şoförü Seviye 3 mesleklerindeki mesleki yeterlilik sınav süreçleri hakkında bilgi verildi.